Маж претепан пред супермаркет во Скопје

Скопјанец бил претепан пред маркет во Аеродром, информираат од СВР Скопје.

-На 20.09.2022 во 22.10 часот во Полициската станица Аеродром, З.С.(56) од Скопје пријавил дека околу 18.40 часот на паркинг пред маркет на подрачје на Аеродором бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e