Дете заврши во болница поради убод од нож

Синоќа, во полицијата било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ со повреди бил донесен малолетник од Скопје.

Според пријавеното, околу 18.45 часот, на улицата Рокомија во Скопје, по претходна расправија, тој бил нападнат со остар предмет од друг малолетник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e