Дедо бил физички нападнат од внук во кавадаречко село

Седумдесетгодишен дедо бил физички нападнат од 22-годишен внук од син во кавадаречко село, за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Додевски појасни дека нападот се случил синоќа околу 19 часот во семејната куќа.
По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e