38-годишник избодел вработена во кумановска болница

На 29.09.2022 година во 01.40 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.Ј.(38) од Куманово, затоа што со остар предмет нападнал и повредил вработена на Инфективното одделение во Општата болница Куманово.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e