28-годишно момче рането во центарот на Скопје

На 23.11.2022 во 20.15 часот во Полициската станица Центар, Ѓ.М.(28) од Скопје пријавил дека околу 18.00 часот на бул.„Климент Охридски“ во Скопје бил физички нападнат од две лица, при што едното од нив употребило остар предмет и му нанело повреда.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e