18-годишник на малолетничка и праќал уценувачки пораки дека ќе објави недолични фотографии од неа

СВР Тетово поднесе кривична пријава Ш.С.(18) од с.Ларце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“.

На 17.09.2022 било пријавено дека тој испраќал СМС пораки на малолетничка од тетовско, со која бил во љубовна врска, уценувајќи ја дека ќе објави нејзини фотографии со недолична содржина

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e