18-годишен паланчанец каснат од улично куче

На 24.11.2022 во 11.10 часот во Полициската станица Центар, Л.М.(18) од Крива Паланка пријавил дека во кругот на Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e