Неделен хороскоп: Здравје, љубов, кариера…

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и дали ќе се сложувате со семејството.

Овен (21.3 – 20.4)

Работа: Меркур, владетелот на зделките и бизнисот, влегува во Вага на 5 октомври и формира триаголник до вашиот владетел Плутон, што ви носи зголемување на приходите. Напнатите аспекти со Сатурн и Нептун, планетите на одложување и измама, до крајот на неделата бараат претпазливост во односите со постарите и луѓето кои живеат во друг град или земја. Во текот на последната четвртина од Месечината во Рак, на 6 октомври, избегнувајте расправии со жени доколку сте родени во втората декада од месецот.

Љубов: Секстил помеѓу љубовните планети, Венера, владетел на партнерските односи и вашиот владетел Марс, во текот на целиот период поволно влијае на односот со саканата личност. Доколку сте слободни, можно е ненадејно обновување на романсата со некој што го познавате преку работата. Доколку сте во брак или долга врска, по 2 октомври може да ви се залади односот со емотивниот партнер.

Здравје: Напнат нервен систем.

Бик (21.4 – 21.5)

Работа: Поради предизвикувачките аспекти на вашиот владетел Венера, планетата на парите, ќе мора да се прилагодите на потребите на вашиот деловен партнер. Нагласеното астрлошко поле на секојдневните активности, во кое на 5 октомври влегува Меркур, владетелот на вашата работа и вашата инспирација, одговара на Бикот, кој се занимава со креативни занимања. Во текот на последната четвртина од Месечината во Рак, на 6 октомври, може да очекувате значително зголемување на приходите доколку често патувате поради работа.

Љубов: Марс, планетата која управува со вашите партнерски односи, под влијание на Уран во вашиот знак, ја прави саканата личност нетрпелива и малку збунета. Избегнувајте расправии со членов ите на семејството. Тригото со ретрограден Сатурн буди емоции кон некој со кој некогаш сте биле многу блиски. На кратко патување или предавање, можете да запознаете Скорпија.

Здравје: Чувствителни бубрези.

Близнаци (22.5 – 21.6)

Работа: Вашиот владетел Меркур, кој управува и со вашата приватност, на 5 октомври влегува во астролошката куќа на инспирацијата, што ви носи шанси да започнете проект кој долго време го имате на ум. Сепак, поради противењето со Нептун, во втората половина од периодот внимавајте што потпишувате и со кого се договарате за деталите од договорот. Во текот на последната четвртина од Месечината во Рак, на 6 октомври, парите ви се слеваат преку паралелна или хонорарна работа.

Љубов: Нагласениот знак Вага, ви носи бројни средби и познанства со интересни луѓе. Можен влез во тајна романса со Стрелец. Оние во брак или со долгогодишен партнер се очекува да бидете повнимателни на неговите желби и потреби. Некој на кој долго време му се допаѓате ќе се обиде да биде подиректен, можеби харизматична Водолија или страстен Овен.

Здравје: Подложност на повреди.

Рак (22.6 – 22.7)

Работа: Меркур, планетата на бизнисот, влегува во Вага на 5 октомври и ви носи поволен исход од преговорите со деловни партнери или соработници од странство. Аспектите на последната четвртина од Месечината во вашиот знак, на 6 октомври, укажуваат на можност за значително зголемување на заработката преку соработка со голема корпорација. Поради поволната положба на Сонцето, симбол на успех и углед, во средината на периодот ќе имате поддршка од Лав или Овен.

Љубов: Предизвикувачкиот аспект помеѓу Венера, планетата на љубовта и ретроградниот Плутон, кој владее со вашиот љубовен живот, ви носи љубоморни сцени и расправии со партнерот. Оние во брак или со долгогодишен партнер ќе ја искористат можноста да ве изненади на многу романтичен начин. Во средината на периодот би требало да избегнувате расправии во домот, особено со помладите членови на семејството.

Здравје: Пазете се од повреди дома.

Лав (23.7 – 22.8)

Работа: Помеѓу Плутон и Меркур, владетелот на вашата работа, во третата астролошка куќа, по 5 октомври, ви носи договор за многу профитабилен аранжман. Сепак, напнатиот аспект помеѓу Сатурн, планетата на парите, Венера, во вашиот знак, предупредува да бидете внимателни со финансиските трансакции. Позицијата на последната четвртина на Месечината во астролошкото поле на интуиција и инспирација, на 6 октомври, носи успех и пари за Лавовите кои се занимаваат со уметност и наука.

Љубов: Поради положбата на љубовните планети, вие сте популарни и омилени, па не можете да останете незабележани. Аспектите на Уран, планетата на флерт и изненадување, која управува со вашите партнерски односи, ви носи запознавање со личност која ќе ви се допадне на прв поглед. Позицијата на Месечината, во средината на неделата, навестува можност да се сретнете со некој што долго време не сте го виделе.

Здравје: Променете ја исхраната.

Девица (23.8 – 22,9)

Работа: Вашиот владетел Меркур, кој управува и со вашата кариера, на 5 октомври влегува во астролошката куќа на парите, што поволно ќе се одрази на вашите финансии во овој период. Сепак, поради некои деловни активности ќе мора да се прилагодите на одредена ситуација на работното место. Во текот на последната четвртина од Месечината во Рак, на 6 октомври, можете да започнете да спроведувате проект заедно со деловен или емотивен партнер или со пријателите.

Љубов: Нептун и Венера, владетели на партнерските односи и вашиот емотивен живот, прават предизвикувачки аспект, поради што ќе биде неопходно да се направи некој компромис. Саканата личност инсистира да ги почитувате договорите кои всушност ве оптоваруваат во значителна мера. Марс влегува во тројка со Сатурн, што ги фаворизира уметниците, кои можат да очекуваат исплата на задоцнетите такси.

Здравје: Нервна напнатост.

Вага (23.9 – 22.10)

Работа: Поради аспектите на вашиот владетел Венера, која исто така управува со вашите финансии, грижете се за вашите трошоци и избегнувајте ризични финансиски трансакции. Планетата на бизнисот, Меркур, на 5 октомври влегува во вашиот знак, што поволно ќе влијае на склучувањето деловни договори, особено ако се занимавате со интелектуални, но и со мануелни активности. Во текот на последниот квартал на Месечината во Рак, на 6 октомври, договорите со непознати ви носат профит.

Љубов: Иако аспектите на Марс, владетелот на партнерските односи, ви носат конфликти и расправии со саканата личност, тројката со Сатурн постепено ја смирува атмосферата во домот. Зборувањето за заеднички проблеми, во втората половина од периодот, може да ви помогне да ја видите вашата врска од поинаков, позитивен агол. Слободните Ваги, во некој клуб навечер, очекува да се сретне со Лав.

Здравје: Подложност на повреди.

Скорпија (23.10 – 22.11)

Работа: Меркур, владетелот на вашите финансии, влегува во Вага на 5 октомври, правејќи добар аспект со вашиот владетел Плутон, правејќи ве подготвени да се договорите за проект за кој долго размислувате. Во последната четвртина од Месечината на астролошкото поле на контакти со странци, на 6 октомври, може да се најдете во ситуација да заработувате многу, особено ако сте предавач, работите во правосудството или вашата работа вклучува чести патувања.

Љубов: Секстилот помеѓу вашиот владетел Марс и Венера, владетелот на партнерските односи, во овој период ви носи романтична средба со воден знак. Сепак, предизвикувачкиот аспект со Уран, планетата на пресврти и изненадувања, може да ве стави во центарот на скандал. Вашиот сопружник покажува знаци на нетрпеливост со вашето однесување.

Здравје: Внимавајте во сообраќајот.

Стрелец (23.11 – 21.12)

Работа: Периодот започнува со Месечината во Бик, која ви носи контакти со луѓе кои живеат во странство. Сепак, на договорите со нив треба да им пристапите со повеќе дипломатски такт. Вашиот владетел Јупитер во секстил со последниот квартал на Месечината во астролошката куќа на финансиите на 6 октомври, најавува зголемување на заработката, особено ако се занимавате со приватен или семеен бизнис. Слушајте ги советите на Водолија или Близнаци.

Љубов: Положбата на љубовните планети, Венера и Марс, му одговара на Стрелецот од третата деценија, бидејќи навестува побогат емотивен живот. Меркур, владетелот на партнерствата, на 5 октомври влегува во астролошката куќа на општествениот живот и ви носи одлична можност да запознаете воздушен знак. Ако сте зафатени, вашата сакана ви замерува што не ги слуша доволно нивните желби.

Здравје: Проверете го вашиот хормонален статус.

Јарец (22.12 – 20.1)

Работа: Добриот аспект на Марс и вашиот владетел Сатурн, симбол на амбиција и упорност, на почетокот на периодот, ви носи договори со луѓе со кои порано сте работеле. Сепак, немојте веднаш да ги откривате вашите адути, туку почекајте да слушнете што планира другата страна. Во втората половина од неделата треба да се консултирате со финансиски експерт доколку имате намера да инвестирате во нов проект. Имате поддршка од Бик и Девица.

Љубов: Во текот на последната четвртина од Месечината во Рак, во средината на неделата, оженет или долгогодишен партнер покажува добра волја да разговара за заеднички проблем. Аспектите на Венера, која владее со вашиот љубовен живот, ви го носат интересот на една личност од работата. На крајот на периодот, слободните Јарци очекуваат страсна средба со воден или земјен знак.

Здравје: Избегнувајте слатки.

Водолија (21.1 – 19.2)

Работа: Нагласена деветта астролошка куќа, во која на 5 октомври влегува Меркур, планетата на бизнисот, ве заинтересира да преговарате за договор со странци. Вашиот владетел Уран, на 6 октомври, во секстил со последната четвртина од Месечината во Рак, ви носи зголемување на приходите, доколку се занимавате со работи поврзани со недвижнини, градежништво, угостителство. На крајот на периодот посветете повеќе внимание на деталите од договорот што го потпишувате.

Љубов: Предизвикувачките аспекти на Венера, симболот на љубовта, ве предупредуваат да посветите повеќе внимание и време на партнерот и членовите на семејството. Доколку сте во брак или долга врска, вашата сакана личност може да покаже знаци на посесивност и љубомора, поради вашето однесување. Самите претставници на вашиот знак, во средината на неделата, на пат, на семинар или предавање, можат да запознаат атрактивна личност.

Здравје: Подложност на повреди во домот.

Риби (20.2 – 20.3)

Работа: Позициите на вашите владетели Нептун и Јупитер ја поттикнуваат вашата амбиција. Мноштвото планети во астролошкото поле на финансиите и ризикот, по 5 октомври, е предупредување добро да размислите пред да инвестирате во нов аранжман. Во текот на последната четвртина од Месечината во Рак, на 6 октомври, вашата креативна низа доаѓа до полн израз, што ви носи шанса да постигнете договор за долгорочен, профитабилен деловен проект.

Љубов: Влегувањето на Меркур, кој управува со вашите партнерски односи, во Вага, во втората половина од неделата, поволно влијае на комуникацијата со саканата личност. Меѓутоа, доколку сте во брак или во долга врска, ќе мора да се прилагодите на некои желби и потреби на партнерот. Слободните Риби, на крајот од периодот, може да ги контактира личност со која некогаш биле многу блиски.

Здравје: Опасност во сообраќајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e