Голем месечен хороскоп за јули: Што ви носат летните денови?

Ова лето ќе биде возбудливо и малку турбулентно, велат ѕвездите. Еве што го чека секој лик поединечно во јули:

ОВЕН

Најдовте сила да ја прекинете долгогодишната врска и да започнете нова љубов. Конечно најдовте мир. Старата врска само уште повеќе ве оптоваруваше и бевте многу несреќни. Уживајте во заслужената среќа. Понекогаш за среќа треба да почекате уште малку, но дефинитивно се исплати. Никој не е роден да страда и да страда, дури ни вие. Никогаш не треба да се плашите од нов почеток, некои работи мора да завршат за да можете да продолжите.

Работата од соништата ја добивте по долга посветеност. Секој труд и труд ви се исплатеше. Се обидуваш да се оправдаш. Сите околу вас се многу горди на вас, иако секогаш мислите дека можете подобро и повеќе. Сепак, ќе имате повеќе можности за напредок, само одете чекор по чекор. Во ниту еден момент не се откажавте и поради тоа вашиот успех е многу важен за вас лично и за вашата самодоверба, знаевте дека имате зацртана цел и не се откажавте дури и кога беше најтешко.

Природна дневна рутина која ги отстранува ПАРАЗИТИТЕ од вашето тело
Во втората половина од месецот ќе имате можност да ставите крај на некои кавги од минатото, поради кои долги месеци не можете мирно да спиете. Личноста со која се скаравте пред извесно време целосно непланирано повторно ќе влезе во вашиот живот и конечно ќе разговарате за се долго време и искрено како порано. Вашиот проблем и кавга ќе бидат далеку зад вас и од почеток ќе почнете да се дружите, барем за почеток.

Нездравиот начин на живот и физичката неактивност доведоа до тоа да имате прекумерна тежина и да имате проблеми со фитнесот. Посветете се повеќе на себе и на вашето здравје. Посетете лекар за да одредите соодветна терапија и исхрана. Можни проблеми со холестерол и висок крвен притисок. Регулирајте ги вашите здравствени проблеми што е можно поскоро доколку сакате да живеете долг и среќен живот.
БИК

Постојано се обидувате да го налутите партнерот со своето однесување. Бидете малку повнимателни, партнерот е многу чувствителен. Ваш совет е се да решите со разумен разговор, без повишен тон и нервоза. Вие и вашиот партнер ќе се чувствувате многу подобро. Ако имате повеќе проблеми, прво решете ги поголемите, помалите проблеми не се толку голема пречка во комуникацијата меѓу вас двајца.

Ви претстои долго деловен пат. Наоружајте се со трпение и знаење бидејќи е многу тешко да се задоволи нов деловен партнер. Консултирајте се со вашиот колега во кој имате најголема доверба за најдобри можни резултати и загарантиран успех. Дури кога ќе ја стекнете довербата на новиот партнер и кога подобро ќе се запознаете, тој ќе види дека покрај себе има доверлива и квалитетна личност.

Тешко е да се најде квалитетен партнер во денешно време, па немојте да се чудите што другите имаат недоверба. Многу луѓе само се обидуваат да стигнат преку туѓиот грб до добра работа и да не прават ништо и да добијат добра плата, вистинскиот исклучок е да вработат личност која сака да се подобри.

Можни проблеми со грбот и болки во нозете. Избегнувајте да седите и да работите на биро долго време. Обидете се да станете што е можно повеќе и да се движите со цел што помалку да го оптоварите ‘рбетот. Ќе уживате во истегнување и медитација на крајот од напорниот работен ден. Доколку сте во можност, закажете посебна професионална масажа која ќе ви помогне да се ослободите од болката.

БЛИЗНАЦИ

Партнерот е многу возбуден бидејќи знае дека остатокот од животот ќе го помине со личност која не може да се замени. И не можете да ја скриете возбудата што ве обзема. Започнува ново поглавје во љубовта. Сепак, мора да знаете дека заедничкиот живот носи некои нови предизвици и проблеми, но подготвени сте да се изборите со сите овие нови препреки без никакви проблеми.

Обврските не одат по ваш начин. Сè за што се обидувате изгледа неуспешно. Работата ви задава многу проблеми. Не уживате во тоа што го правите. Подобро би било да бидете поорганизирани и дури тогаш се ќе почне да се подобрува. Дотогаш се ќе правите без цел бидејќи не знаете каде ќе одите претходно. Пред да започнете со работа, направете план и програма за работа, не можете да правите неколку активности одеднаш.

Не ви беше денот кога раскинавте со познаник кој беше малку пољубезен отколку што требаше да биде, но сега се прашувате дали сте згрешиле што сте толку груби со таа личност. Познаник беше само неразбирлива добра душа на која и требаше пријател, а ти го оттурна еднаш засекогаш од себе. Ако се каете за тоа што сте го направиле, барем понекогаш јавете му се и прашајте го како е.

Болката на работа, обврските околу децата и многу други проблеми кои станаа дел од вашето секојдневие ја отежнуваат вашата состојба и влијаат на вашето здравје. Болките во грбот никогаш не престануваат и главоболката секојдневно ви отежнува и полека губите сила за сите обврски и волја да се видите со пријателите кои имаат идентични проблеми. Посетете го вашиот лекар за поадекватна терапија.

РАК

Ни самите не сте свесни како заслужувате семејна идила која ве исполнува. Ширете љубов насекаде околу вас. Многу сте среќни со вашиот сегашен живот и се што сте постигнале досега. Чувајте го она што ве прави среќни. Знаете и самите дека не сте го постигнале лесно сето она што го имате денес, а овој месец е можен бурен, но за среќа пократок период кој малку ќе ја потресе вашата идила.

Напредокот на новото работно место е многу видлив и претпоставените се презадоволни. Ги надминавте нивните очекувања бидејќи сте нови во таа област на работа и досега сте направиле сосема различни работи. Повелете, туркајте со сите сили и потрудете се бидејќи трудот се исплати. Полни сте со самодоверба.

Проблемите со видот се многу чести во последно време. Контактирајте со лекар за подетални тестови. Можна главоболка. Одморете повеќе. Поминувате премногу време со компјутерот, тоа време треба да го сведете на минимум. Доколку имате проблеми со црвенило на очите, можно е да се работи за инфекција која може да се прошири на двете очи.

ЛАВ

Вашето неверство лошо се одрази на вашата долгорочна врска. Затворивте едно поглавје во љубовниот живот и отворивте ново. Барате нова авантура и воопшто не влијае на вас што партнерот е повреден и разочаран. Тој е многу лут на вас и не сака контакт со вас. Меѓутоа, кога легнувате навечер долго размислувате дали сте постапиле правилно или не, тешко ќе најдете добра и верна личност како вашиот партнер, не сте сигурни дали краткорочни страста вреди толку многу жртви.

Доста ви е од се и не сте задоволни од начинот на кој ви се обраќаат во друштвото. Живеете во верувањето дека заслужувате многу подобро и повеќе. Често размислувате да се откажете затоа што не се пронаоѓате себеси во таа работа. Размислете малку подобро за сè. Консултирајте се со вашиот најдобар пријател за помош и совет. Вашиот пријател поминал низ нешто слично и ќе може да ви даде совет, дали да бидете трпеливи или да ги запалите сите мостови зад вас и да тргнете по нов пат.

И покрај сета напнатост и нервоза што ја чувствувате, вашето здравје е на завидно ниво. Во одлична форма сте. Не се откажувате лесно. Физичката активност е вашиот издувен вентил. Меѓутоа, ако мислите дека физичката активност не е доволна за да се ослободите од стресот, најдете хоби или начин да се опуштите, не поднесувајте никого и ништо, вие сте премногу добри за да страдате.

ДЕВИЦА

Полека, но сигурно се сомневате дека љубовта на вашиот живот не постои. Доживувате само разочарувања и не разбирате зошто ви се случува ова. Обрнете внимание на едно од сините очи што тајно ве набљудува. Дајте им шанса, можеби од сето тоа ќе се роди нешто поголемо. Ако сепак не се роди вистинска љубов, барем ќе добиете нов пријател кој секогаш ќе биде тука да ви даде поддршка и рамо за плачење кога ќе ви треба.

Работењето од дома ве мотивира и ви дава сила да продолжите понатаму. Самиот си газда и нема кој да ти стои над глава. Правете почести паузи бидејќи сигурно ќе пристигнете на време за да ја завршите задачата. Можна непланирана парична добивка. Искористете ги парите паметно, вложете еден дел во нешто долгорочно, заштедете еден дел за мрачните денови и искористете еден дел за да се задоволите себе си и вашите најблиски.

Посветете малку внимание на вашата тежина бидејќи тоа негативно влијае на вашите колена и затоа често чувствувате болка во нив. Бидете безгрижни и слободно движете се повеќе. Оваа активност може само да ви користи. Спијте малку подолго бидејќи квалитетниот сон го оживува уморниот човек. Но, не спијте во текот на денот, тогаш ќе се чувствувате уште повеќе уморни и исцрпени.

ВАГА

Љубовниот партнер не ви дава љубов и внимание онолку колку што барате и поради тоа сте многу тажни, но и загрижени. Премногу сте скептични и неразумно љубоморни. Имајте малку повеќе разбирање и обидете се да му помогнете на партнерот бидејќи има потешкотии на работа, но не сака да ве оптоварува. Бидете сигурни дека тој ве сака. Не смеете да гледате само на себе и на своите чувства, а понекогаш треба да давате поддршка кога на другите им е тешко.

Вашите рози не цветаат поради вашата расеаност. Ја губите концентрацијата и сте премногу незаинтересирани. Размислете за краток одмор надвор од градот со пријателите за да се вратите во нормала и да се вратите на вистинскиот пат. Ако не можете да најдете некој да ви прави друштво, најдобро е да одвоите неколку дена да се опуштите со вашето омилено хоби за да ги наполните батериите за нови деловни обврски.

Страдате од несоница и главоболки поради непроспиени ноќи. Консултирајте се со матичен лекар за помош бидејќи вашата моментална состојба го исцрпува вашето тело. Земете повеќе витамини и хранете се поздраво. Не е доволно само да спиете и да се одморите во текот на денот, на телото му се потребни сите хранливи материи за да има доволно енергија за сите активности кои ве очекуваат во текот на денот.

СКОРПИЈА

Се обидувате да го израдувате партнерот со убав гест и одлично ви оди. Не сте сонувале дека е возможна толку многу љубов и дека тоа ќе ви се случи. Партнерот мисли само на вас дење и ноќе и целосно ви е посветен. Уживајте во љубовта и негувајте ја редовно. Она што е важно е љубовта да не ја земате здраво за готово, знајте дека подоцна ве очекуваат многу проблеми и искушенија, но познато е дека вистинската љубов може да ги издржи сите испити доколку е искрена и долготрајна.

Ве избегнува личноста на која се потпирате во последно време и очекувате голема помош и тоа ве прави изгубени и недоверливи. Побарајте помош директно од шефот, тој ќе ве запознае. Мора да прифатите дека од време на време на работа се случуваат работи кои не се толку пријатни, но се нормални. Не ги сфаќајте овие кавги премногу лично, само преболете ги. Обидете се да не обрнувате внимание на секоја ситница.

а тмурното време лошо влијае на вашето расположение. Енергијата ви е на многу ниско ниво и немате волја за ништо што се случува околу вас. Ја одбивате секоја можна покана за дружење. Наспијте се и наполнете се со позитивна енергија и не дозволувајте да пропуштите драгоцено време со вашите најблиски поради лошите временски услови. Иако времето е лошо, доброто друштво може многу лесно да го надомести тоа. Не ви треба многу за да се забавувате, само добра атмосфера и најблиските пријатели можат да направат многу убави работи за вас

СТРЕЛЕЦ

Не можете баш да се пофалите со љубовниот успех бидејќи целосно сте ја изгубиле довербата на партнерот. Подобро е да ја признаете вината и да се поправите бидејќи партнерот на тој начин може да ви прости. Прифатете ја изреката дека кратките нозе се во лага и земете повеќе сметка за чувствата на партнерот. Доколку овој проблем не го решите целосно, тој секогаш ќе ви се појавува во иднина кога најмалку го очекувате.

Ја изгубивте можноста да аплицирате за работа во која ќе се пронајдете и одлично се снајдовте. Следниот пат бидете побрзи и поорганизирани за да не се каете повторно. Дотогаш следете ги со големо внимание новите огласи за вработување и конкурси, можеби ќе ја добиете можноста кога најмалку ја очекувате.

Кивавица и настинка тотално ве скршиле и не ви дозволиле успешно да го започнете денот. Размислете за пауза од неколку дена додека вашето тело не се опорави. Земете многу витамин Ц и чаеви. Избегнувајте непроветрени и затнати простории за да не се развијат алергии на прашина и други ситни честички кои ќе ја влошат вашата состојба уште повеќе.

ЈАРЕЦ

Тврдоглави сте и не се предавате на врската. Не можете да се справите со партнерот. Се натпреварувате кој ќе ги информира вашите намери до крај, но тоа навистина не ви помага да ја спасите врската. Работете малку на вашите маани и најдете компромис ако се грижите за партнерот. Ако не сакате да ја задржите оваа врска, повелете и олеснете се себеси и вашиот партнер.

Задоволни сте со напредокот и работата што ја работите ве исполнува. Давате се од себе да бидете брилијантни и да му се допаѓате на шефот за соработка. Обрнете внимание на колегите, тие шират љубомора и не им се допаѓате. Иако, можеби е подобро да не им давате важност и внимание бидејќи токму тоа го сакаат од вас, сакаат да ве нервираат и деконцентрираат.

Се чувствувате одлично и полни сте со енергија. Ништо не ве кочи и подготвени сте во секој момент да го дадете најдоброто од себе. Знаете дека уживате во животот. Не обрнувате внимание на работи кои другите ви се жалат, возрасен сте и имате право да правите што сакате, само не претерувајте со лошите навики, напротив, најдобро е целосно да ги отстраните.

ВОДОЛИЈА

Вашиот љубовен живот е совршен. Подготвени сте заедно да го надминете секој проблем. И двајцата покажувате неизмерна љубов еден кон друг. Совршено функционирате и секогаш сте тука да се поддржувате, нема нерешлив проблем за вас и надополнувате со максимум, без разлика на проблемот, заедно можете да надминете се.

Сè полека се подобрува. Секоја обврска успевате да ја завршите на време и имате доволно простор за себе. Отпрвин мислевте дека сето тоа падна во вода затоа што не бевте упорни, но сега сето тоа е зад вас. Само продолжи! Ова е ново поглавје од вашиот живот кое долго го чекавте, сега е време да ја искористите шансата на вистински начин.

Вашето здравје постепено почна да се подобрува. Способни сте да се чувствувате како ништо да не ви е тешко. Проблемите кои порано ве задржуваа, сега полека исчезнуваат како што се појавуваа, безгрижно, но полека. Наскоро вашето здравје ќе се подобри до максимална форма.

РИБА

Овој месец на работа ќе дознаете дека навистина ви се допаѓа личноста која штотуку почнала да работи во вашата компанија. Не сте останале рамнодушни на тоа знаење и постојано размислувате како да се сретнете насамо. Слободно направете го првиот чекор, ништо не можете да изгубите. Но, исто така треба да бидете свесни дека односот со колегата може да биде погрешно разбран од другите колеги.

Одеднаш во вас се роди волја и мотив за понапорна работа. Не ви е тешко ниту да останете прекувремено за да завршите се на време. Полни сте со енергија. Се чини дека за тоа е одговорна одредена личност, поради што се чувствувате енергично и полни со енергија. Пеперутките во стомакот позитивно влијаат на вашите деловни перформанси, искористете ги на вистински начин.

Како што се менува времето, чувствувате болка во левото уво како последица на настинка која не била лекувана долго време. Облечете се потопло. Промената на времето не помага никому, дури ни на вас, особено што сте прилично чувствителни и лошо реагирате на секоја промена на температурата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e