Дневен хороскоп: Љубов, кариера, здравје, совети…

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Ќе верувате дека сте на добар пат, но вашите реакции ќе бидат нагли и непромислени. Контролирајте се и се ќе биде добро.

Кариера

По прашање на стручноста ќе нема никакви колебања и вие ќе делуварте професионално според вашите знаења.

Здравје и совет

Понекогаш сте премногу сигурни во себе.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Ако се обидете да најдете една стара тема во односот со саканата личност, таа малку ќе ве вознемири, но врската и натаму ви е добра.

Кариера

Цело време нешто ве принудува да одите некаде, но од својата кожа не се може. Истото важи и за работните задачи кои ви се дадени.

Здравје и совет

Продолжете.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Можна е заедничка вечера, на која по кој знае кој пат ќе почуствувате дека љубовта оди низ желудникот. Ќе ви биде убаво.

Кариера

Се што ќе работите денеска, ќе содржи јасна порака дека вашето влијание е неприкосновено. Со задоволство ќе соработуваат.

Здравје и совет

Со сите сили почнете да штедите.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

И натаму ќе работите на зацврстување на својата врска и во уживање во неа. Другата страна ќе ви враќа со љубов и тука е среќата.

Кариера

Меѓу работата и љубовта, ќе ги изберете и двете. Денеска е таков ден што ќе споите едно со друго. Можно е доаѓање на партнерот на вашето работно место.

Здравје и совет

Свртете се кон интроспекција.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Денеска веројатно ќе ве окупира пријател или пријателка, која ќе ве поттикне на нова фаза на личните односи.

Кариера

Оние кои имаат таква работа, на која се во движење, денеска ќе уживаат во секој момент. Другите ќе имаат потреба за движење и за зајакнување на контактите.

Здравје и совет

Поинтересни сте од повеќето. Искористете го тоа.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Некои би можеле да склопат познанство со личност која е постара од нив. Ќе ви упати конструктивна критика.

Кариера

Чувствувате дека во вас расте плима од амбиции и дека можете се повеќе и подобро. Затоа знаете дека резултатите нема да изостанат.

Здравје и совет

Бидете трпеливи.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Непобитен факт е дека сте голем заводник/заводничка и денеска повторно ќе се покажете на дело. Ќе бидете задоволни.

Кариера

Она поради што неодамна се расправавте, денеска ќе биде ставено во втор план. Ќе продолжите да работите како да не било ништо.

Здравје и совет

Ќе бидете заплеткани во големо друштво.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Доколку не сте задоволни од состојбата, денот е добар за привремено повлекување во самотија.

Кариера

Можни се мали проблеми со младите лица на работното место. Тие ќе очекуваат нешто друго од реалноста, а некои ќе покажуваат размазеност.

Здравје и совет

Ќе дојдат вашите пет минути.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Се што ќе се случува денеска, ќе ви носи само немир, фрустрации и нови прашања. Обидете се да останете мирни и трпеливи.

Кариера

Веројатен е трошок, на кој не сте сметале ни вие ниту вашите соработници. Ќе се снаоѓате некако со моментално решение.

Здравје и совет

Бидете горди на своите дела.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Скриено или отворено, вие ќе настојувате да дојдете до љубов. Во тоа ќе ви помогнат блиски луѓе, на кои секогаш може да сметате.

Кариера

Кога станува збор за деловни контакти и договори. ќе бидете многу успешни на сосема неочекуван начин.

Здравје и совет

Проширете си ги хоризонтите.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Пријатни сте за околината, ве ценат и сакаат, зрачите со самодоверба. Сите тие се добитни комбинации за љубов.

Кариера

Пари и комуникации ќе бидат главно обележје на денот. Главно добро ќе се снаоѓате.

Здравје и совет

Чувајте се од провев.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Навиката е работа што може да биде добра или лоша. Немојте да се навикнувате на осаменоста, зашто овој период набргу ќе помине.

Кариера

Денеска би можело да се случи оној ,,клик”, кога сите работи си доаѓаат на своето место.

Здравје и совет

Во одлична форма сте.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e