Вандалски чин во Кавадарци: Ги исекле стативите на стадионот (ВИДЕО)

Синоќа на градскиот стадион во Кавадарци непознати сторители направиле вандалски чин и ги исекле стативите на теренот.

Скандалозниот чин најверојатно е израз на незадоволство по лошите резултати на Фудбалскиот клуб Тиквеш во последно време.

Вчера по поразот од Кожуф (0:1), тренерот Димитковски поднесе оставка, но градоначалникот и раководството не ја прифатија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e