Последно квалификациско коло за пласман во Европа лига,Шкендија гостува на белгиски Гент

Последно квалификациско коло за пласман во Европа лига,Шкендија гостува на белгиски Гент.

Последниот македонски тим на европската фудбалска сцена, тетовска Шкендија вечерва во Белгија, против Гент го игра првиот меч од плејофот за место во групната фаза од Лига Европа.

„Црвено-црните“ веќе направија одличен резултат со минувањето на трите квалификациски рунди, па сега амбициите им се пласман во групната фаза во второто по квалитет клупско европско фудбалско натпреварување.

Почетокот на натпреварот е во 20 часот и 30 минути.

Двојките за останатите средби се:

16:00 часот Астана – БАТЕ Борисов,
18:00 Динамо Тбилиси – ПAOK,
18:15 Сондерјиске – Спарта Прага,
18:30 Краснодар – Партизани,
18:30 Митјиланд – Османлиспор,
19:00 Славија Прага – Андерлехт,
19:00 Макаби Тел Авив – Хајдук Сплит,
19:00 Гетеборг – Карабаг,
19:00 Габала – Марибор,
19:00 Австрија Виена – Розенборг,
19:00 АЕК Ларнака – Слован Либерец,
19:30 Башаксехир – Шахтјор Донецк,
20:00 Војводина – АЗ Алкмар,
20:00 Панатинаикос – Брондби,
20:00 Локомотива Загреб – Генк,
20:00 Фенербахче – Грасхоперс,
20:15 Астра – Вест Хем,
20:45 Сасуоло – Црвена Ѕвезда,
21:00 Арука – Олимпијакос и
21:05 Тренчин – Рапид Виена.
Во првиот натпревар кој с еодигра вчера францускиот Сент Етиен на гости во Ерусалим со 2:1 го победи Беитар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e