ВМРО – ДПМНЕ со кандидати за Скопје, Гази Баба и Дебар

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција објави уште четворица кандидати за градоначалници на престојните локални избори, што ќе се одржат на 15 октомври, годинава.

Генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски денеска изјави дека Коце Трајановски ќе биде кандидат за Град Скопје, Тони Трајковски за Гази Баба, Драган Клопчевски за Дебар и Стојанче Лазов за Росоман.
Претходно, ДПМНЕ ги објави имињата на шест кандидати за градоначалници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ