СДСМ: Сите истражувања покажуваат дека сме посилни од ВМРО-ДПМНЕ

Од СДСМ очекуваат во Собранието да влезе Законот за Јавно обвинителство, брифираат денеска од партијата.

Исто така, оттаму сметаат дека ќе биде променет Изборниот законик и ќе се изгласа една изборна единица.

– Тоа може да се оствари уште овие избори, велат од партијата.

СДСМ е целосно мобилизиран на терен, а според нив, „сите истражувања покажуваат дека се посилни од ВМРО-ДПМНЕ“ и дека ќе ги добијат изборите“.

Околу 15 јануари ќе соопштат со кога ќе бидат во коалиција на престојните избори.

– Правда е она што го бараат ѓраѓаните, инфаструктура, плата… Ова се барањата на граѓаните од кампањата од „врата на врата“, посочуваат од СДСМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e