Се запали „БМВ“ во скопски Карпош

На 14.09.2021 во 03:10 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачје на Карпош настанал пожар во патничко моторно возило „Бе-ем-ве“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на фирма од Скопје.

Од пожарот биле зафатени и возило „Голф 4“ со штипски регистарски ознаки и дел од фасада и еден прозор од стан Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, а повредени лица нема.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e