Од вечерва поскапуваат горивата

Од ноќеска на полноќ, бензините и дизел горивата поскапуваат за два денара за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

“Еуросупер БС-95“ ќе изнесува 66,5 денари за литар, „еуросупер БС-98“ ќе се продава за 68,5, а „еуродизел“ за 53,5 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ