Руски народни еликсир за моќно варење и подигање на имунитетот

Постојано се зборува за тоа дека треба да внимаваме што внесуваме во исхраната и каков организам треба да имаме.Некои од нас секако дека малку претерале со исхраната и се довеле до малку незавидна положба со здравјето.

Овдека ќе Ви покажеме како да припремите напиток од крушки и ѓумбир кој ќе го зголеми Вашиот имунолошки систем и ќе го исчисти организмот од токсини.

Веројатно веќе сте слушнале за корисноста на ѓумбирот,меѓутоа овој пат можете да го испробате во комбинација со слатки крушки.

Состојките кои Ви се потребни се:

  • 3 излупени и исчистени крушки
  • 2 тенки кришки ѓумбир
  • 1/2 краставица
  • 1/2 излупен лимон

Ставете ги состојките во блендер и добро исецкајте ги .Ако сакате побистар пијалок можете и да го процедите и да додадете малку вода,меѓутоа покорисно е ако го испиете како во првобитната состојба.

Конзумирајте го пред и после оброкот,но не и како замена за него.

Пијалокот е иделен за детоксикација и топење на масти во организмот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e