Овој природен лек од 3 состојки ќе направи кашлицата веднаш да исчезне

Лекувањето на хроничната кашлица и бронхитис отсекогаш претставувало предизвик дури и за модерната медицина – се` досега.

Овој нов сосема природен лек ги содржи некои од најстарите и најмоќните состојки кои ја смируваат иритацијата и болката во грлото и белите дробови.

Благодарение на моќните својства на медот и бананата, можете да го користите овој рецепт и за деца и за возрасни, но и да уживате во неговиот вкус.


Еве што ви е потребно и како се подготвува лекот:

» 400 милилитри зовриена вода
» 2 средни зрели банани со точки
» 2 супени лажици мед

Излупете ги бананите и од нив направете пире со дрвена лажица или вилушка бидејќи можат да потемнат кога ќе се најдат во контакт со метал. Ставете го пирето од банани во сад и додадете ја зовриената вода. Оставете ја смесата да отстои половина час.

На самиот крај, кога смесата ќе се олади, додадете го медот.


Секој ден земајте го овој лек четири пати во доза од 100 милилитри.

Количината која сте ја подготвиле е доволна за еден ден и следното утро можете да подготвите нова. Првите резултати ќе бидат видливи после 5 дена.

За поврзани вести продолжете надолу

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e