Неделен хороскоп: Здравје, кариера, љубов…

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и какво ќе биде вашето здравје.

Овен (21.3 – 20.4)

Работа: На почетокот на периодот, Месечината во куќата на парите, во тројка со Меркур, која по една година влегува во Рак, ви носи успех доколку се занимавате со приватен бизнис, издавање или градење станови, угостителство. Во средината на неделата погрижете се повеќе за документацијата. Сонцето во Рак по 20 јуни ги инспирира уметниците, носи пари, но и опасност од измама или измама.

Љубов: Венера, владетелот на вашиот љубовен живот, на 17 јуни, по една година, влегува во куќата на приватниот живот, но во напнат аспект со Плутон, носејќи ви триење во домот и семејството. Во моментот на полна месечина во Јарец, на 22 јуни, може да се најдете во ситуација да се сомневате во искреноста на долгогодишниот партнер.

Здравје: Промени во расположението.

Бик (21.4 – 21.5)

Работа: Изнаоѓате излез од тензијата што ја создаваат претпоставените во работата. Првата половина од периодот ви носи заработка преку паралелни работни места. Бидете повнимателни ако планирате договори со луѓе кои живеат во друга земја. Ако сте присутни во јавноста поради работа, пазете се од скандали. На крајот на неделата пристигнуваат пари преку патување, услужни дејности, кетеринг.

Љубов: На почетокот на периодот можно недоразбирање со оженет или долгогодишен партнер. Вашите владетели Венера и Меркур влегуваат во Рак на 17 јуни, по една година, па слободните Бикови можат да се заљубат на пократко патување, на семејна прослава, преку Интернет. Околу 22 јуни, контактот со стара симпатија враќа убави спомени.

Здравје: Пијте повеќе течности.

Близнаци (22.5 – 21.6)

Работа: Вашиот владетел Меркур, заедно со Венера, планетата на парите, на 17 јуни влегува во домот на бизнисот и ви носи шанси за добра заработка. Кога Сонцето ќе им се придружи на 20 јуни, ќе ви се отворат поголеми можности за реализација на идеи поврзани со семеен бизнис, угостителство или некој друг вид на самостојна активност. Водолијата може да ви даде добар совет.

Љубов: Венера влегува во Рак, по една година, на почетокот на периодот, ви носи додворување на личност која ќе ја запознаете преку деловни контакти. Оженет или долгогодишен партнер е почувствителен од вообичаено затоа што се сомнева во вашата искреност. Во време на полна месечина, на 22 јуни, можна е страсна средба со Јарец.

Здравје: Несоница.

Рак (22.6 – 22.7)

Работа: Вашето чувство за бизнис доаѓа до целосно изразување оваа недела, бидејќи Венера, Меркур и Сонцето по една година влегуваат во вашиот знак. Вашиот владетел, Месечината, се движи над куќата на креативноста на 17 јуни, носејќи ви успех и пари преку уметност, спорт и образование. Во втората половина од периодот промена на статусот на работа, унапредување, а студентите полесно добиваат стипендија.

Љубов: Веќе на почетокот на периодот може да ве обземе вистинска љубовна екстаза, поради личност која сте ја запознале на интернет. Брачниот или долгогодишниот партнер ќе биде склон кон прекумерни емотивни реакции во средината на неделата. Слободните Ракови, околу 22 јуни, можат да влезат во романса со некој кој ќе молчи да биде зафатен.

Здравје: Проверете го вашиот хормонален статус.

Лав (23.7 – 22.8)

Работа: Меркур, кој владее со вашиот бизнис, прави одлични аспекти со Месечината во Шкорпија на почетокот на неделата, што ви носи поголеми можности за започнување или проширување на вашиот приватен бизнис. По една година, на 20 јуни, вашиот владетел Сонцето влегува во Рак и ви носи нови пријателства со угледни и образовани луѓе. Членство во нови здруженија, организации, партии.

Љубов: Планетата на љубовта, Венера, влегува во 12-та куќа по една година на 17 јуни, навестувајќи тајна романса или средба со некого преку социјална мрежа. Потрудете се да одвоите време за разговор со вашиот долгогодишен партнер. Во моментот на полна месечина во Јарец, на 22 јуни, може да ви се додворува лекар или колега.

Здравје: Кардиоваскуларни проблеми.

Девица (23.8 – 22,9)

Работа: Јупитер блиску до вашиот владетел Меркур, ви носи шанси за напредување во кариерата, но и работа над вашата глава. Околу 12 јуни избегнувајте расправии со претпоставените, бидејќи ништо нема да постигнете. Во времето на првата четвртина Месечината во вашиот знак (еднаш годишно), на 14 јуни, ќе мора да одложите или промените некои планови. Парите пристигнуваат преку договори со Бик и Јарец.

Љубов: Вашиот владетел Меркур, симболот на логиката, влегува во 11-та куќа на 17 јуни, заедно со Венера, владетелот на вашата работа, ве поттикнува да преземете акција доколку сте присутни во јавноста преку работа, занимавате со маркетинг, медиуми, мода, информациска технологија. Јупитер се приближува до астероидот Карма во куќата на кариерата, што ви носи можност за унапредување, но и многу повеќе обврски на работа.

Можеби ќе ве интересира
ГОЛЕМ НАПРЕДОК ВО ОНКОЛОГИЈАТА Вештачката интелигенција е…

Плусинфо 13/06/2024
НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 10 ДО 16 ЈУНИ Близнаците да не трошат…

Панорама 10/06/2024
Здравје: Поминувајте повеќе време со пријателите.

Вага (23.9 – 22.10)

Работа: Нагласена куќа за кариера со дури три планети, вклучувајќи ја и вашата владетелка Венера, симбол на парите, оваа недела ви носи зголемување на приходите, но и извонредни трошоци. Сепак, внимавајте, може да има проблеми со патните исправи, како и со странците. Септемвриските Ваги полесно ќе успеат да се запишат на посакуваниот факултет, училиште, курс. Слушајте ги советите на Лав или Стрелец.

Љубов: На почетокот на периодот тешко ќе му одолеете на шармот на некоја личност од работа или пријател од социјална мрежа. Зафатените Ваги, во моментот на полна месечина во куќата на приватниот живот, околу 22 јуни, очекуваат конфликти во домот и семејството. Астероидот Викторија во вашиот знак под влијание на Јупитер, на пократок начин ви носи тајна романса.

Здравје: Венска циркулација.

Шкорпија (23.10 – 22.11)

Работа: Аспектот помеѓу Месечината во вашиот знак и спојот на Меркур и Венера во Рак, по 17 јуни, одговара на Шкорпиите кои работат со странци или се занимаваат со занимања кои имаат допирни точки со креативноста, спортот, образованието во средината на периодот ќе мора да преиспитате некои ваши одлуки. Позицијата на вашиот владетел Марс ве предупредува да бидете внимателни со заемите.

Љубов: На почетокот на периодот можете да запознаете атрактивна, чувствителна личност, преку Интернет или пријател. Во време на полна месечина, на крајот на неделата, во вашиот живот може да влезе личност која ќе пристигне од долго патување и со која ќе сакате да стапите во подлабока емотивна врска. Запознавање со атрактивна личност, на концерт или во клуб.

Здравје: Внимавајте во сообраќајот.

Стрелец (23.11 – 21.12)

Работа: Нагласена осма куќа, со дури три планети, периодов ги нагласува финансиите, спонзорствата, инвестициите. Аспектите на Месечината во 12-та куќа со планетите на парите и бизнисот најавуваат поголема заработка. На крајот од периодот прилагодете се на новите околности на работното место. Аспектите на вашиот владетел Јупитер ви носат успех доколку се занимавате со некоја јавна активност.

Љубов: Пред вас е недела полна со возбуда и пресврти на емотивниот фронт, бидејќи Венера и Меркур, на 17 јуни, влегуваат во Ракот и формираат тројка со Месечината во страсната Шкорпија. Полната месечина во Јарец, на крајот од периодот, навестува можност да влезете во тајна романса со некој на чиј шарм тешко ќе му одолеете.

Здравје: Земете повеќе витамини.

Јарец (22.12 – 20.1)

Работа: Пред вас е период на нови можности во кои можете да ги реализирате вашите идеи. Избегнувајте ги само 12 и 13 јуни за донесување одлуки, особено ако вашата работа вклучува присуство во јавноста. Околу 12 и 13 јуни може да дојде до промена на план или договор со лица кои живеат во странство. На крајот на периодот, не треба да го тестирате трпението на жената на работа.

Љубов: Нагласената куќа на партнерските односи, во која ќе се најдат Венера, Меркур и Сонцето, во овој период ги нагласува партнерските односи. Слободните Јарци, околу 22 јуни, можат да се заљубат, па главите ќе им бидат во облаци, а зафатените луѓе подобро ќе комуницираат со саканата личност, особено ако се работи за Шкорпија.

Здравје: Несоница.

Водолија (21.1 – 19.2)

Работа: Со нагласена шеста куќа, оваа недела акцентот е ставен на деловните активности, особено ако работите во приватниот сектор, здравството или се занимавате со некоја услужна дејност. Се отвораат нови можности за спортистите, а вистински момент е децата да почнат да спортуваат. Во средината на периодот, добро размислете пред да донесете какви било одлуки за соработка со старите партнери

Љубов: Сè почесто размислувате за некој што сте го запознале преку социјална мрежа. На 17 јуни, Венера и Меркур влегуваат во Рак и формираат тројка со Месечината во Шкорпија, носејќи ви љубов со личност што ја познавате преку работа, лекар, ветеринар. Во моментот на полна месечина во Јарец, на 22 јуни, можно е да стапите во тајна врска со колега.

Здравје: Болки со зглобовите.

Риби (20.2 – 20.3)

Работа: Многу планети во Рак, оваа недела, ви носат шанса да имплементирате креативни идеи. Можете да наследите недвижен имот или семеен бизнис, но можете да започнете и приватен бизнис. Аспектот помеѓу Месечината и вашиот владетел Нептун, планетата на измамата, во првата половина од периодот, предупредува да бидете внимателни во односите со странци. Не донесувајте важни одлуки.

Љубов: Веќе на почетокот на периодот, слободните Риби можат да запознаат личност која пристигнува од далеку, која ќе им остави силен впечаток. Некој близок планира да оди на патување заедно со вас. Во моментот на полна месечина во Јарец, на 22 јуни, однесувањето на пријателот може непријатно да ве изненади. Шкорпија мисли на вас.

Здравје: Дополнителна внимателност во сообраќајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e