Неделен хороскоп: Кои знаци ќе имаат најголема среќа?

Оваа недела од декември најмногу среќа имаат Лавот, Стрелецот и Девицата, но тоа не значи дека другите немаат простор за уживање.

Дознајте што ве чека оваа недела:

Овен

Емотивно не сте исполнети, но не го губите позитивниот став. Партнерот го цени тоа. Бидете трпеливи и тактични. Немојте да вложувате премногу во работи кои не одат како што треба, без разлика во кое поле од животот. Работете квалитетно. Дајте си себе повеќе време за одмор.

Бик

Љубовта ќе стигне до вас побрзо отколку што ви се чини. Бидете мирни, упорни, но и трпеливи. Ако сте во врска, уживајте, без поставување непотребни прашања. На работа може да се случи да треба да се борите „со крв до лакти“ за да докажете дека вредите. Но, наместо тоа, обидете се барем повеќе да се одморите.

Близнаци

Се појавуваат нови прилики за љубов, врска и романса. Сакате промена. Ќе има одлична прилика за ново познанство. Претпоставените покажуваат наклонетост кон вас, па искористете го тоа, но не го злоупотребувајте и не се разгалувајте. Во исхраната вклучете храна богата со витамини и минерали.

Што ќе се случува со останатите хороскопски знаци, дознајте ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e