Кадифето повторно ја освојува модната сцена

Во деведесетите години беше многу популарен, а оваа сезона повторно се враќа на голема врата. Во продажба можат да се најдат сите парчина облека од кадифе, од фустани до одела.

Многу познати личности веќе почнаа да носат дневни комбинации во кој доминира кадифете. Овој материјал асоцира на моќ и делува многу елегантно, а оделата особено добро изгледаат.

Се повеќе дами се одлучуваат за фустан, здолниште или други парчиња направени од овој софистициран, фантастичен материјал кој остава посебен впечаток на софистицираност.

Оваа сезона, овие парчиња облека носете ги со високи потпетици, но и со рамни чевли за да постигнете урбан изглед.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e