Домаќински трик: Еве како да се спасите од мувите во домот

Храната што ја користиме секојдневно ќе биде трајно решение против мувите, куќата ќе мириса рајски, а мувите повеќе нема да ви пречат.

Сè што треба да направите е да пресечете три до четири лимони на половина и да ги наредите на решетките од рерната и да ги оставите да отстојат преку ноќ. Вратата на рерната мора да биде отворена.

Следното утро затворете ја рерната и завртете ја на пониска температура неколку минути.

Потоа оставете целосно да се излади и фрлете ги лимоните во ѓубре.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e