Се расплака, откако доби отказ од тренерското место на Сараево (ВИДЕО)

Поранешниот фудбалер на Црвена звезда, Хусреф Мусемиќ е сменет од тренерското место на ФК Сараево еден ден по поразот во градското дерби од Железничар.

Шокантната одлука на раководството на Сараево за кого настапува и македонскиот репрезентативец Крсте Велковски уследи само на едно коло пред зимската пауза во ситуација кога Сараево е на делба на првото место со „Жељо“.

Мусемиќ како и навивачите на клубот не очекуваше ваков потег, па во текот на интервјуто го совладаа емоции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e