Прекинат мечот во младинската Лига на шампиони, хулигани влетаа на терен (ВИДЕО)

Мечот меѓу Олимпијакос и Баерн Минхен во младинската Лига на шампионите во еден момент беше прекинат откако на теренот влегоа маскирани хулигани.

При резултат 0:4 за баварците, грчките навивачи влетаа на терен, а потоа сакаа да се пресметаат со симпатизерите на германскиот тим..

Олимпијакос сигурно ќе биде жестоко казнет поради пропустот.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e