Дешамп ќе остане селектор на Франција до крајот на Мундијалот во 2022 година

Фудбалската федерација на Франција (ФФФ) постигна нов договор со селекторот на националниот тим Дидие Дешамп. Според „Ле Фигаро“, новиот договор ќе биде пресметан до 2022 година. Ова ќе биде официјално објавено во блиска иднина.

Дешамп ја предводи Франција од 2012 година. Минатата година тој го водеше тимот до трофејот на Светското првенство во Русија.

Неговиот тековен договор важи до крајот на ЕУРО 2020. Следниот договор ќе биде пресметан до крајот на Мундијалот во 2022 година.

Ознаки:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e