(ВИДЕО) Костадинов им „одржа“ лекција на колегите од ВМРО-ДПМНЕ по историја, по деловник, по политика и по процедура

Пратеникот од редовите на СДСМ Костадин Костадинов денеска во Собранието им одржа кратка лекција на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, по историја, по деловник, по политика и по процедура.

„Тоа почитувани мои го правам во духот на демократските вредности кои сите треба да ги негуваме.
Да помагаме на тие кои не знаат, во ситуацијата пратеничката група на вмро дпмне.“ – констатираше подоцна Костадинов.

„Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се оградуваат од ставовите на сопствената партија. До пред само неколку дена тврдеа дека коронавирусот воопшто не постои, за денес да го блокираат Собранието со преку 3000 амандмани.“ – велат од Социјалдемократскиот Сојуз.

ВМРО-ДПМНЕ со организирање на протестите, и со непочитување на мерките за забрането групирање, уште еднаш докажа дека здравјето на граѓаните не им е на прво место, туку спас на фотелјата на Мицкоски, заклучија од владејачката партија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e