Претседателот Пендаровски на средба со Едвард Лакман

Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше средба со реномираниот американски кинематограф Едвард Лакман.
FB_IMG_1568480987159
Во пресрет на 40-тото јубилејно издание на меѓународниот фестивал на филмска камера Браќа Манаки, заедно со сопругата Елизабета Ѓоргиевска имавме пријатна средба на Широк сокак со реномираниот американски кинематограф, Едвард Лакман и неговото семејство. Му честитам за наградата „Златна камера 300“ за животно дело. Лакман импресионира со својата енергија, а со децении е во врвот на американските и светските кинематографи со над 80 снимени филмови досега, изјави Пендаровски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e