Починал по повреда од земјоделска косачка

На 28.10.2017 година околу 14,00 часот во село Амзибегово, светиниколско, дошло до несреќен случај во кој додека Т.Р.(50) во дворното место од својот дом, ја чистел земјоделската косачка, која била приклучена на трактор и подигната од земја, во еден момент косачката го потиснала Т.Р. (кој бил легнат на земја), во пределот на главата. Истиот се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Здравствен дом Свети Николе, но поради сериозноста на повредите бил препратен во Клиничка болница Штип, каде починал. Увид на место на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициска станица Свети Николе. Со согласност на Јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на фамилијата за погреб.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e