Фотографии кои го РАСПЛАКАА СВЕТОТ: Мала коала чека мајката да се разбуди од операција

Возрасна коала и нејзиното младенче биле удрени од кола. Додека малото поминало без повреди, мајката доживеала сериозно оштетување на белите дробови.

Поради тоа морала да помине две операции, кои за среќа, поминале добро. Покрај неа будно цело време било младенчето, кое не се одделило од својата мајка додека таа уште спиела од анестезијата.

Фотографиите многу брзо се раширија преку социјалните мрежи, а речиси никој не остана рамнодушен на оваа трогателна сцена.

коала 1

Ознаки: , ,

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e