Пендаровски: Нема амнестија за криминалци, ќе има право и правда за сите!

-Слога внатре, интеграции, влегуваме во НАТО, ќе добиеме во јуни датум за ЕУ. Ја позиционираме нашата држава, со што дефинитивно испраќаме порака дека само со оваа опција, Заедно Напред евро-атлантските генерации се загарантирани. Истовремено велиме НЕ за враќање на Груевски и фамилијата на власт, рече од Битола претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

Тој најави политики исклучиво во интерес на граѓаните.

-Ќе дадам поддршка на сите позитивни проекти за граѓаните од оваа власт и која било друга власт. Нема амнестија за криминалци, ќе има право и правда за сите, порача претседателскиот кандидат Пендаровски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e