МВР: Казнети 475 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на цела држава полицијата изрекла прекршочни казни на 475 лица поради неносење лична заштита на лице.

МВР денеска соопшти дека во изминатото деноноќие на 392 лице им се издадени решенија за изолација, а 150 лица потпишале изјави за самоизолација.

При контроли од полициските службеници не се евидентирани лица кои не ги почитувале овие мерки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e