Казнети 365 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.01.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 365прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e