Финансиска истрага за судиите кои ја пуштија Јанева во куќен притвор, најави Рускоска

Финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Ова вечерва за МИА го изјави обвинителката Вилма Рускоска.

– Не знам кои се судиите. Чекам да го добијам решението, но ќе покренам финансиска истрага, изјави вечерва Рускоска.

Јанева попладнево ја напушти „Шутка“ и замина во куќен притвор откако скопскиот Апелациски суд донесе одлука со која ја уважи жалбата на Јанева и и одреди мерка куќен притвор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e