Цеца денеска полни 51 година: Еве кој прв ѝ го честиташе роденденот

Српската музичка ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го слави својот 51 роденден, а првата честитка ѝ ја упати нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ.

Наследничката на Цеца беше меѓу првите кои на Инстаграм ѝ го честитаа роденденот на пејачката.

Имено, Анастасија на својата инстаграм-приказна ѝ испрати порака на мајка си, а заедно со нивната заедничка фотографија ѝ испрати и емотивна порака.

– Среќен роденден на најдобрата мајка на светот! Биди секогаш среќна! Ништо помалку не ти одговара! Те сакам! – порача Анастасија.

Инаку, неодамна на финалето на српското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Анастасија беше со својата мајка, каде зборуваше за животот со сопругот Немања Гудељ во Шпанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e